V rámci investičního projektu Byty Jakubské náměstí bude realizovaná kompletní rekonstrukce vnitřních prostor historické budovy na Jakubském náměstí (Jakubské náměstí 101/2, Brno), jejíž výsledkem bude efektivnější využití a modernizace přízemních pater pro stávající provozovny podporující společenský život v centru města a vybudování množství unikátních malometrážních nájemních bytů. Tento projekt je díky své poloze v samotném historickém centru Brna (100 metrů od Náměstí Svobody) další z výjimečných projektů naší skupiny v rámci města Brna.

V současné chvíli jsou v rámci 1.NP, 1.PP a 2.PP pronajímány tři samostatné provozy (3 nájemci), a to jeden z nejoblíbenějších cocktail barů v Brně, irská restaurace St. Patrick Irish Pub a vinárna/klub.

V první etapě projektu je připravena a brzy bude zahájena kompletní rekonstrukce a úprava dispozic v 2 až 7.NP, kterou vznikne 31 malometrážních bytů o celkové rozloze cca 1 340 m2 obytné plochy, vhodných na dlouhodobý či krátkodobý pronájem.

Časový rámec první etapy rekonstrukce 2.-7.NP je

  • podzim 2020 zahájení rekonstrukce
  • dokončení/zahájení pronájmu bytových jednotek březen 2022 (do 18 měsíců od zahájení)

Po dokončení rekonstrukce bytů bude v rámci druhé etapy zvažováno rozšíření a změna provozu v 1.PP a 2.PP pro zajištění větší synergie.

Galerie projektu